fbpx

סדנה מבואית בדיאלוג פתוח - האגף לברה"ן, רמב"ם

3-4.03.2021 | בזום

סדנה מבואית בת יומיים בגישת הדיאלוג הפתוח שיעברו כלל אנשי הצוות באגף לבריאות הנפש ברמב"ם!

שימו לב- ההשתתפות בסדנה דורשת רישום בעמוד זה ופתוחה לעובדי האגף בלבד.

דיאלוג פתוח (Open Dialogue) היא גישה מערכתית לטיפול במשברים נפשיים חריפים. לרוב הפגישה נערכת במעגל שיח שכולל את האדם ומערכת התמיכה שלו. הטיפול הוא בדגש על ראיה מערכתית, כבוד, הקשבה והדדיות בין הצוות המטפל למערכת שמקבלת את הטיפול. טיפול דיאלוגי במצבי משבר שם דגש על שוויוניות, שקיפות וקבלת החלטות משותפת בתהליך הטיפולי.

הגישה פותחה בבית החולים הפסיכיאטרי “קרפודס” שבמערב לאפלנד, פינלנד, החל משנות ה-80. ב-2006, לאחר שפורסמו מספר ניירות מחקר, התבססה יעילותה של הגישה בקהילה המדעית. כיום היא נחשבת לאחת מהגישות האפקטיביות והחסכוניות ביותר בעולם לטיפול במשברים פסיכוטיים (מעל 70% אחוזי החלמה מפסיכוזה ראשונה, יותר מפי 2 מהממוצע). בשנים האחרונות הגישה אומצה במקומות רבים בעולם – בארה”ב, בריטניה, אירלנד, יפן, איטליה, נורווגיה וכיום גם בישראל.

בהשתתפות בסדנה הנכם מצטרפים לקהילה הולכת וגדלה של יותר מ-300 איש ואישה שהשתתפו בסדנאות המבואיות של דפ"י וזכו להכיר ולחוות בעצמם את הדיאלוג הפתוח. להבין את התאוריה, לתרגל את הכלים ולהתחיל בתנועה לעבר טיפול דיאלוגי יותר.

ללמוד מהמורות הטובות בעולם

רייצ'ל וודינגהם

פרקטיקנית דיאלוג פתוח, מנחת סדנאות ומרצה

רייצ'ל ידועה בארצה כאקטיבסטית בעלת ניסיון חיים של שמיעת קולות ואשפוזים פסיכיאטריים אשר סללה את דרכה לעשייה מקצועית והסברתית פורצת דרך. לאחר שסיימה  3 שנות לימוד של דיאלוג פתוח בלונדון, היא עבדה כחלק מהצוות הראשון של דיאלוג פתוח בבריטניה, שהעניק טיפול קהילתי ומשברי. רייצ'ל נאמנה של תנועת שומעי הקולות (Hearing Voices Network), ומכהנת כסגנית יו”ר ISPS בריטניה.

איסולט טוואמלי

פרקטיקנית דיאלוג פתוח, מנהלת צוותים, מכשירה מטפלים בגישה

תמונה של איסולט טוואמלי

איסולט היא פסיכולוגית קלינית ומורה להכשרת מטפלים בשיטת הדיאלוג הפתוח. היא מגיעה אלינו מאירלנד, שם היא מובילה שירות דיאלוגי שניתן כחלק ממערך בריאות הנפש למבוגרים (החל מ 2012). איסולט למדה במחזור הראשון להכשרת מנחים בגישת הדיאלוג הפתוח והיא מוכרת בקהילה הדיאלוגית כמורה מחוננת, סבלנית ומדוייקת. כבת משפחה למתמודד וניצולת טראומה בעצמה היא תומכת נלהבת בגישות שיתופיות וחדשניות בבריאות הנפש.

צוות דפ"י

עו"ס סיוון בר און, עו"ס איתי קנדר ועו"ס לילה חפר

הצוות המיומן שלנו ינגיש ויבאר את הלמידה בעברית. אנחנו מחוייבים להפוך את הלמידה לנוחה ומעמיקה יותר עבורכם.

בוודאי כבר שמעתם עלינו ועל גישת הדיאלוג הפתוח: גישה מערכתית, משפחתית, לא-אלימה, מכבדת – ומעל הכל – מוכחת מחקרית בתור אחת מהגישות היעילות בעולם לעבודה עם משברי חיים חריפים, ביניהם משבר פסיכוטי. אבל מה זה בפועל? אפשר לקרוא מאמרים ולצפות בסרטים, ואפשר לבוא ליומיים של חוויה טוטאלית, לתרגל את העבודה הדיאלוגית ולהבין על מה באמת כולם מדברים.

גם הידע התאורטי וגם התרגול המעשי שמלווה את הסדנה מוכוונים לכך שתוכלו ליישם אותם בעבודה היומיומית שלכן. כיצד מקשיבים באופן דיאלוגי? מהו כלי הרפלקציה? איך מטפחים פוליפוניה? כל אלה ועוד יקבלו מענה תאורטי ופרקטי אותו תוכלו לקחת הביתה.

"התרגולים היו מצויינים, תרגול ההקשבה הנדיבה היה מאתגר, והרפלקציה לימדה אותי שהמיומנות הדיאלוגית שלי זקוקה להמון עבודה, בניגוד למה שחשבתי. זוהי אומנות 'בסיסית', 'פשוטה' ועם זאת דורשת תרגול מתמיד. בתרגול הרפלקציה הבנתי כמה שיפוטיות והשלכה יש בהקשבה שלנו."
– אורן רייצ'ס, מתאם תעסוקתי ובעל ניסיון חיים

הסדנאות המבואיות של דפ"י מותאמות הן לאנשי מקצוע והן לבני משפחה, למטופלים לשעבר ובהווה, וכן לכל אדם  הרוצה להרחיב את הסתכלותו על משברים נפשיים אקוטיים.

"זה היה מרתק ומרגש. לקחתי איתי ככ הרבה דברים – מיומנויות שחשוב לי לעבוד עליהן, דרכי לימוד, ממש הבנתי גם על עצמי דברים חדשים. מדהים שכל זה קרה ביומיים!"
– אדווה גפן, מנהלת פרוייקט צרכנים נותני שירות

באיזה שפה תועבר הסדנה? שתי המורות שלנו דוברות אנגלית ואינן דוברות עברית. עם זאת, הצוות הישראלי נוכח ומנחה את הסדנה לצידן. כמו כן, במהלך הסדנה יתקיים תרגום סימולטני לעברית, המצגות יופיעו בשפה העברית והתרגולים יוכלו כולם להיות בעברית.

מה הלו”ז/סילבוס עבור ימי הסדנה? הכל מופיע בקובץ שניתן להוריד כאן: דפי – סדנה מבואית ינואר לוז ותכנים.

האם יש קשר בין הסדנה המבואית וקורס הבסיס השנתי של דפ”יכן! הסדנה מהווה יחידת לימוד ראשונה, אחריה ניתן להעמיק את הלמידה בקורס הבסיס. ניתן להגיע לסדנה בלי להמשיך לקורס, אך לא ניתן להרשם לקורס בלי השלמת הסדנה.  

כמו בכל הסדנאות הקודמות של דפ”י, לאחר שתסתיים, כל משתתפי הסדנה יקבלו ישירות לתיבת המייל שלהם תעודה חתומה המעידה על כך שהם השלימו את הסדנה המבואית של דפ”י. 

תעודה זו מאפשרת את המשך הלימודים בקורס המלא של דפ”י (הן בקורס של 2021, והן בשנים שלאחר מכן). 

“זה היה מרתק ומרגש. לקחתי איתי ככ הרבה דברים – מיומנויות שחשוב לי לעבוד עליהן, דרכי לימוד, ממש הבנתי גם על עצמי דברים חדשים. מדהים שכל זה קרה ביומיים” (אדוה, סדנה מבואית מרץ 19′)

“היה מאלף, מלמד, מרתק, במיוחד שנשארנו אותה רביעיה לאורך התרגולים, זה היה מאד משמעותי. עשינו את השגיאות ביחד, נפגעו, לא הבנו, ובכל תרגול הלכנו ולמדנו והשתפרנו והבנו. וכמובן – הבנה דרך הרגליים, הרבה יותר מאשר דרך המילים” (אנונימית, סדנה מבואית אפריל 18′)

“אני מלאת הודייה והתפעמות על תחושת בית נדירה שאני מרגישה כלפי הדרך הזאת, השקפת העולם החלוצית הזאת והתחושה שמערכת האמונות והערכים שלי ושל הלב שלי מצאו הדהוד שיכול להוות קרקע עבורי לעשות עוד ריפוי בעולם הזה” (קרן, סמינר מבואי מרץ 19′)

אישור השתתפות בסדנה

אנא אשרו את השתתפותכם בסדנה באמצעות הטופס הבא. שימו לב: יש להזין אל הטופס את אותם פרטים כפי שהוזנו בטופס ההרשמה.

נשארו לכם שאלות?

אפשר לפנות אלינו במייל – [email protected] או בטלפון – 054-524-9943 (סיוון). 
נשמח לעזור!

תפוסה עדכנית
20%

מחיר מלא: 1090 ₪
הנחת קורונה זמנית: 25%-!
מחיר קורונה מיוחד: 819

* ההרשמה היא לשני הימים במלואם בלבד.
* שלא נזדקק לה, אבל הנה מדיניות הביטולים שלנו.

שתפו את העמוד (https://bit.ly/odi-oct20):